EK 2022 m. lapkričio 21 d. patvirtintas Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginis planas (toliau – Strateginis planas) – tvaraus ir aplinkai draugiško žemės ir maisto ūkio plėtros, ūkių, ypač smulkiųjų ir vidutinių, konkurencingumo, kartų kaitos kaime skatinimas. Šiam kokybiškai naujam paramos teikimo laikotarpiui svarus pamatas padėtas įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (toliau – KPP).


Skaityti daugiau...

Kaip jau esame rašę, Molėtų rajono savivaldybė, dar iki galo nebaigus darbų statomame baseine, rajono tarybai pritarus, paskelbė konkursą koncesininko paieškai, kas reiškia, kad valdyti ir administruoti baseiną būtų perduodamos teisės tam tikram laikotarpiui koncesijos pagrindais pagal sutartį, kurioje - ir kai kurių patalpų įrengimas, pritaikymas bei pan.

Skaityti daugiau...

Į Liepų gatvėje, Molėtuose "Saulutės" vaikų darželį - lopšelį atvežančiųjų vaikučius rytinė kontrolė, kaip jau rašėme, iššaukė pasipiktinimų bangą (nors po ženklais sustoti draudžiama nuo 7 iki 16 val. sustojusieji automobilių vairuotojai tebuvo įspėti). Problemos sprendimo paieškos ėmėsi savivaldybė, vietoje atsakymo ar priimto sprendimo rajono meras Saulius Jauneika darželinukų tėvus ir Liepų gatvės gyventojus pakvietė susitikti bei aptarti problemą ir kartu ieškoti sprendimo būdų.

Skaityti daugiau...

Išgirsti naujienas apie paramą žemės ūkio sektoriui naujajame finansavimo laikotarpyje praėjusią savaitę į rajono savivaldybės salę sukviesti žemdirbiai. Jie  pakankamai detaliai buvo supažindinti su Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023 – 2027 metų strateginiu planu, kurį pristatė Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos vadovė Danutė Karalevičienė bei Žemės ūkio ministerijos Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento vyriausioji patarėja molėtiškė Kristina Indriošienė bei patarėjas Dainius Stravinskas.

Skaityti daugiau...

Lietuvai nusprendus atsisakyti elektros energijos tiekimo monopolio ir nebereguliuoti elektros energijos kainų, pereita prie konkurencingo elektros energijos tiekimo, kurį užtikrina nepriklausomi elektros energijos tiekėjai. Šiuo metu Lietuvos rinkoje yra tikrai ne vienas nepriklausomas elektros energijos tiekėjas, siūlantis skirtingus elektros energijos planus vartotojams, todėl užduotis „rask geriausią elektros tiekėją“ gali užimti tikrai nemažai laiko. Jeigu norite ženkliai greičiau ir lengviau gauti visą informaciją apie skirtingų nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymus, Jums visada padės Markestro.lt, nes čia galima rasti geriausius visų tiekėjų pasiūlymus vienoje vietoje.

Skaityti daugiau...