Saulei pradėjus ilginti dienos kelią, įsibėgėjome skaičiuoti naujus 2022-uosius metus. Tačiau gyvosios gamtos kalendoriuje tikrieji Naujieji ir galutinė šviesos pergalė ateina tik po pavasario lygiadienio. Tuomet dangaus šviesai persvėrus tamsą ima busti visa, kas gyva. O jau praėjus mėnesiui po lygiadienio mūsų krašte švenčiama viena iš svarbiausių metų švenčių – sprogstančių pumpurų ir pirmosios pavasario žalumos šventė Jorė. Žaliųjų klubo „Gojus“, Molėtų krašto muziejaus (MKM) ir Romuvos pastangomis viena žinomiausių Jorės šventimo vietų yra Kulionių kaime šalia Observatorijos, vaizdingoje Lenktinio ežero pakrantėje įsikūrusioje Etnografinėje sodyboje ir Dangaus šviesulių stebykloje.

Skaityti daugiau...

Praėjusių metų Kalėdų išvakarėse „Domino“ šokių studijos vakarinėje kūno dizaino grupėje „Domino“ vadovei Dianai Dranseikienei su sportuojančiomis moterimis besikalbant apie artėjančias šventes ir gerus darbus, kilo idėja suteikti džiaugsmo Molėtų rajono daugiavaikėms šeimoms – padovanoti, kas ką gali.

Skaityti daugiau...

Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka jau ne pirmus metus turi vertingos įrangos, kuri gali praversti ir rajono žmonėms, turintiems regėjimo negalią,  ir visiems bibliotekos lankytojams, nesvarbu, kur jie gyventų. Pavyzdžiui, per pirmąjį karantiną, kai Lietuvos bibliotekos dirbo nuotoliniu būdu, savivaldybės viešoji biblioteka tapo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Grafinio dizaino studentams partnere,  padėdama  penkiolikai  jų atlikti praktikos darbus. Būsimieji dizaineriai siuntė žodžius, sakinius ar tekstus pagal pasirinktą  tematiką, o biblioteka jiems iš lietuvių kalbos konvertavo į brailio raštą. Geriausiųjų darbai turėjo iškeliauti į Prancūziją, brailio rašto tėvynę, bet dėl pandemijos liko tik virtualioje erdvėje.

Skaityti daugiau...

Rasa ir Arvydas Pladai, paklausti, kiek metų kartu, trumpam susimąsto, o po to sutartinai sako, jog jau keturiolika. Vadinasi, tiek pat metų juos galima vadinti ir verslo šeima, kurios vardą jie šiemet pelnė Turizmo ir verslo informacijos centro bei „Vilnies“ rengiamose verslo nominacijose. Tikėtina, jog jų šeima pirmiausia pasirinkta už tai, kad jie sukasi nelabai dėkingame maitinimo versle, kur nuolat reikia galvoti apie tai, kaip ir ką patiekti, kokia forma pristatyti, o tuo pačiu – pabendrauti, išklausyti, nutylėti ir išlikti savimi. Rasa, klausiama, kaip atsidūrė maitinimo sferoje, tik jaukiai nusišypso ir vardina jaunystės pasižadėjimus sau – niekad nedirbti „Lelijos“ fabrike, niekad susituokus neišsiskirti ir dar kažką, matyt, darbą kavinėje...

Skaityti daugiau...

 Marijos Kryžanauskaitės ir Broniaus Treinio dukra Aldona sausio 2-ąją minėjo savojo gyvenimo 90-metį. Netikėta virtuali pažintis su ja, kraštiečių  – tremtinių dukra, Skudutiškio pradžios mokyklos mokytojo  Antano Kryžanausko dukterėčia ir krikšto dukterimi  Aldona Rainyte, mus ir „supažindino” pats dėdė Antanas Kryžanauskas, apie kurį ji perskaitė  „Respublikos” laikraštyje dar 2020-aisiais, privertė pasidomėti jos asmenybe.

Skaityti daugiau...