Atrodytų, visada įdomu  pažvelgti  į jauno žmogaus pasaulį, susipažinti su jo mintimis ir idėjomis. Tik šitame skubėjimo laike mes vis mažiau turime laiko pažvelgti vieni į kitus, pasakyti gerą žodį, padėti, užjausti, pasakyti kažką brangaus, ką žmogus galėtų saugoti ir prisiminti, o reikalui esant, išsitraukti iš atminties klodų ir pasiimti lyg naują viltį. Elzė Dubnikovaitė, atrodytų, dar neturėjusi laiko išsikalbėti, bet jau turinti ir galinti daug ką pasakyti, šįmet pirmąkart ryžosi viešam žingsniui ir pateikė savo kūrybą Kazio Umbraso literatūrinės premijos konkursui.

Skaityti daugiau...

Ieškant išmaniojo įrenginio, dažniausiai atkreipiame dėmesį į tai, kas šiai dienai yra nauja. Tiesa, naujosios technologijos išties geba nustebinti, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į kitus elementus, kurie yra svarbūs efektyviam įrenginio veikimui. Vieni iš tokių pagrindinių elementų yra įrenginio ekranas, procesorius ir kamera.

Skaityti daugiau...

Kai su  Maryte Gudėniene planavau susitikti, kad pakalbėtume apie poeziją, tąkart kalbėjome apie ligas, nes ji buvo atvežusi mamą Genovaitę pas gydytoją Albertą Ivaškevičių. Kai susitikome šįkart, kalbėtis   beveik nebuvo kada, nes jos gyvenime įvyko daugybė permainų, kad laikas tapo ištemptas, it siūlas, kurio negalima timptelti, kada panorėjus... Vis dėlto minutėlei radome laiko...

Skaityti daugiau...

Kada benuvažiuotum į Joniškį, su reikalais ar šiaip, užsukęs į biblioteką, būsi maloniai nustebintas. Visų pirma erdve, kurią kažkokiu nepaaiškinamu būdu sugeba išsaugoti bibliotekininkė Virginija Kalinauskienė. Regis, ir knygų, ir rankdarbių, ir kompiuterių  yra, bet jie taip tausojančiai erdvę įkurdinti, kad  ne tik vieni kitiems netrukdo, bet ir skatina žengti žingsnį kitą tolyn. O jį žengęs, pamatysi tikrą stebuklą – kupančią žiedais vaškuolę ir  žaliabarzdžius vijoklius. „Jokio stebuklo čia nėra, – visi jie žiūri į saulę...“ – šypsosi Virginija.

Skaityti daugiau...

Kapinių suskaitmeninimas suteikia galimybę jas aplankyti virtualiai. Uteniškiai tvirtina, kad pernai visos jų rajone  ir mieste esančios kapinės, tiek veikiančios, tiek neveikiančios yra suskaitmenintos. Sistemoje Cemety pasirinkus Utenos apskritį, galima sužinoti, kad joje yra 461 kapinės, su mūsų rajono herbu pažymėtų suskaitmenintų nuorodų yra beveik dvi dešimtys.

Skaityti daugiau...