Molėtų krašto muziejuje pagamintos apkasų žvakės, kaip informavo viena iš jų gaminimo iniciatorių Videniškių vienuolyno muziejaus vyr. muziejininkė Jolanta Slavinskienė,  šią savaitę išgabentos į Ukrainą. Pasak Jolantos, apkasų žvakės perduotos kraštiečiui Gediminui Ivanauskui, kuris nuo karo pradžios savanoriauja Ukrainoje ir nuolat bendradarbiauja su ukrainiečių kariais bei jiems padeda aprūpindamas automobiliais - gamina specifinę šarvuotą techniką ir pan.

Skaityti daugiau...

Tokią išvadą galima daryti pagal praėjusiais metais mūsų rajono savivaldybės administracijos komandoje įvykusius pokyčius. Šia tema kalbinamas jos direktorius Sigitas Žvinys sakė, jog bendru sutarimu su pensinio amžiaus sulaukusiais administracijos darbuotojais pasiektas rezultatas, jog ne tik garbaus amžiaus sulaukusieji valstybės tarnautojai, bet ir dirbantys pagal darbo sutartis išeina į užtarnautą poilsį, taip atlaisvindami vietas naujiems žmonėms.

Skaityti daugiau...

Vasario 17 d. 17 val. Martyno Mažvydo bibliotekos renginių erdvėje (III a.) bus pristatytas leidinys „Teofilius Matulionis. Laiškai“ (520 psl.). Knygą išleido Palaimintojo Teofiliaus Matulionio labdaros ir paramos fondas, surinkęs vyskupo laiškus, subūręs leidinio rėmėjus.
Naujoje knygoje – apie trys šimtai vyskupo laiškų. Šalia publikuojamos dokumentų kopijos ir surinkti autentiški vyskupo tekstai, vertimai, komentarai. Kankinio laiškai, nuotraukos ir smulkiausi rašteliai yra tiesioginiai sovietinio režimo liudininkai, rodantys žmogų, kuris nėjo į jokius sąžinės kompromisus su represine sistema.

Skaityti daugiau...

Ir pasitaikyk tu man Levaniškyje susitikti kraštietę! Kiekviena Žemės vieta, kurioje gyvena žmonės, turi kažką specifiško, išskirtinio, būdingo tik tai vietai. Natūralu, kad pagal tuos bruožus mes galime atskirti regionus ir visa, kas su jais susiję, jei tik tuo pasidomėtume.

Skaityti daugiau...

Ketvirtadienį Atvirame Jaunimo centre oficialiai atidarytas iškrovos kambarys, kurio įrengimas buvo vykdomas pagal Europos solidarumo korpuso finansuojamą projektą ,,Išsikrauk/Pasikrauk“.

Skaityti daugiau...