Dantų implantai – pažangus būdas atkurti prarastus dantis

 

Dantų implantavimas šiandien yra vienas pažangiausių ir dažniausiai pacientų pasirenkamų būdų, padedančių atkurti prarastus dantis. Į Vilniuje įsikūrusius odontologijos centrus „Jelendenta“ atvykstantys pacientai dažnai pasakoja, kad juos neramina daugybė klausimų apie dantų implantus, jie svarsto, ar galės gyventi ir jaustis kaip įprastai, kokią įtaką tai turės jų gyvenimo kokybei.

Pakalbėkime plačiau, kas yra dantų implantai ir kaip jie tampa pačia geriausia išeitimi  pavienių, kelių ar visų žandikaulio dantų netekusiems pacientams.

 

Kas yra dantų implantas?

 

Kalbant paprastai, dantų implantas – tai danties šaknies pakaitalas, kuris atrodo kaip nedidelis „varžtelis“, įsriegiamas į paciento žandikaulį, ant kurio vėliau tvirtinamas dirbtinis danties vainikėlis. Dantų vainikėliai gali būti pagaminti iš keramikos, cirkonio, metalo. Šiandien pacientai prarastiems dantims atkurti dažniausiai renkasi dantų vainikėlius iš cirkonio, kadangi jo spalva artimiausia natūralių dantų spalvai.

Dantų implantais atkuriami prarasti pavieniai ar keli šalia esantys dantys, taip pat viso žandikaulio dantys, kuriems atkurti naudojama speciali 4 implantų technologija. Dantų implantai visiškai atlieka natūralių dantų funkcijas: atrodo estetiškai, yra labai tvirti ir leidžia žmogui jaustis itin laisvai bei patogiai, lyg gyventų su savais dantimis. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai žmogui gali tarnauti visą jo gyvenimą.

 

Kaip atliekama dantų implantavimo procedūra?

 

Dantų implantavimas atliekamas etapais, todėl prireikia keleto apsilankymų odontologijos klinikoje. Galutiniu rezultatu pacientas gali džiaugtis, praėjus keliems mėnesiams po pirmo apsilankymo.  

Pirmasis žingsnis – specialisto konsultacija. Jos metu gydytojas su pacientu aptaria dantų implantacijos procesą, padaro panoraminę rentgeno nuotrauką, sudaro gydymo  ir protezavimo planą.

Antras etapas – chirurginė procedūra, kurios metu įsriegiamas vienas ar keli implantai, naudojant vietinę nejautrą. Dažnam pacientui didžiausią baimę kelia pati implantavimo operacija, tačiau klinikos „Jelendenta“ specialistai skuba nuraminti: „Vietinė nejautra procedūros metu padeda pacientui jaustis maksimaliai komfortiškai, jis nejaučia jokio skausmo, todėl priežasčių bijoti tikrai nėra“.

Po 3–6 mėnesių, kai implantas visiškai prigyja, atliekamas implanto protezavimas, t. y. klinikos laboratorijoje pagaminamas ir prie implanto tvirtinamas dirbtinis danties vainikėlis ar tiltelis, jei atkuriami keli šalia esantys dantys. Kadangi „Jelendentos“ klinika turi savo laboratoriją, vainikėlio ar tiltelio gamybos procesas trunka minimalų laiką, ir pacientai gali greitai pradėti mėgautis daug kokybiškesnio gyvenimo privalumais.

 

Sėkmę lemia ir kokybiškų implantų naudojimas

 

„Jelendentos“ klinikose naudojame tik itin kokybiškus žinomų gamintojų „Straumann“ ir ICX dantų implantus. „Mums labai svarbu, kad mūsų pacientai gautų aukščiausius standartus atitinkančias paslaugas ir gydymą, todėl renkamės tik patikimus dantų implantų gamintojus“, – sako „Jelendentos“ odontologijos centrų direktorė Jelena Vetoševa.

Dantų implantacija pasaulyje atliekama jau daugiau kaip 50 metų ir laikoma viena saugiausių medicininių intervencijų, kurios rezultatais džiaugiasi daugybė žmonių skirtinguose pasaulio kampeliuose. Tai įrodo ir įspūdingi skaičiai: kasmet pasaulyje atliekama per 10 mln. dantų implantacijos procedūrų, kurių metu įsriegiama per 25 mln. dantų implantų. Technologijos tokios pažangios, kad dantų implantai prigyja 96–100 proc. visų atvejų ir nepriekaištingai tarnauja žmonėms visą jų gyvenimą.

 

Dar turite klausimų? Atvykite konsultacijai į „Jelendentos“ kliniką. Kvalifikuoti specialistai suteiks visą reikiamą informaciją.

jelendenta.lt

 


 

Komentarai 

Komentarų nėra

Rašyti komentarąApsaugos kodas
Įveskite atsakymą