Šiandien Naujasodyje prasideda respublikinė tradicinio siuvinėjimo stovykla "Žaliasis laumžirgis" tema "Siuvinėtos aukštaitiško tautinio kostiumo detalės". Pernai jubiliejinės stovyklos metu apgalvota ir pribrandinta idėja įsitvirtins šiųmetinės stovyklos planuose, sukviesdamos ne tik kasmet atvykstančias tradicinio siuvinėjimo amatininkes iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Ukmergės, Utenos, kurios pasiruošusios pirmą kartą atvykstančioms padėti, tarp jų penkioms mamoms su šešiomis dukromis, bei gausiam būriui mokyklinio amžiaus mergaičių iš Molėtų progimnazijos, Inturkės pagrindinės ir Joniškio vidurinės, Rokiškio miesto mokyklų, ketinančioms sužinoti teorinius ir praktinius dalykus. Šiemet įvyksiančioje XXI-oje tradicinio siuvinėjimo stovykloje dalyvaus dvidešimt aštuonios siuvinėtojos.

Skaityti daugiau...

Šią vasarą prie pat sienos su Latvija įsikūręs Ilzenbergo dvaras taps Aukštaitijos krašto kultūros centru. Šiemet dvare koncertuos du Lietuvos muzikos milžinai – popmuzikos atlikėjas Marijonas Mikutavičius bei tarptautiniu lygiu pripažintas akordeonistas Martynas Levickis.
Dvariško gyvenimo tradicijas puoselėjantis Ilzenbergo dvaras ir toliau plečia savo kultūrinės veiklos repertuarą. Prieš porą metų dvaro amfiteatre pasirodė atlikėja Jurga Šeduikytė bei gyva lietuviškos scenos legenda Andrius Mamontovas, šiemet šį sąrašą papildys dar dvi muzikos žvaigždės.

Skaityti daugiau...

Praėjusį ketvirtadienį Pastovio pakrantėje esančioje stilizuotoje scenoje ant vandens skambėjo Luokesos krašto liaudiškos muzikos kapelos „Luokesa“ melodijos. Vadovės Valės Umbrasienės sutelkti dainai ir muzikai kapelos dalyviai vėjuotą vakarą koncertavo grupelei atėjusių žiūrovų, kurie jau tampa nuolatiniai skambančių ketvirtadienių lankytojai ir gerbėjai, bei tiems, kurie koncertą stebėjo ir girdėjo savo kiemuose.

Skaityti daugiau...

Apie šio itin gražaus pavadinimo kaimo žmones „Vilnyje“ rašyta jau ne kartą. Mat jie vis sugeba padaryti, suorganizuoti, susiburti, nuveikti kažką bendro ne dėl pliusiuko, o dėl savęs, dėl atminties, dėl išlaikomų kaimo tradicijų ir išlikimo. Šiuokart Žibėčiuose būta išskirtinio savaitgalio. Mat čia žibėtiškio Danieliaus Rinkevičiaus iniciatyva pastatytas naujas kūrinys – angelas, nešantis Žibėčių herbą.

Skaityti daugiau...

Kadai Arnionys buvo visiems žinomi klestėjusiu savo žuvininkystės ūkiu ir įspūdingomis kasmet rengiamomis Žvejo šventėmis, į kurias sugūžėdavo minios aplinkinių vietovių gyventojų ir svečių. Šiandien žuvininkystės ūkiui „Armolė“ – ne patys geriausi laikai, tik dalis didžiulius plotus užimančių tvenkinių dar gyvybingi, todėl bendrovė jau prašosi bent iš dalies atleidžiama nuo privalomo žemės mokesčio, nors vis dar esama, pasak vietinių, ir šiek tiek komercinės žvejybos, kas leidžia iš žemėlapio įmonei neišnykti...

Skaityti daugiau...