Po metų Seime...

Beveik lygiai prieš metus įvyko rinkimai į Seimą, kurie daugeliui prognozavusiųjų jų baigtį buvo netikėti. Mat po pirmojo rinkimų etapo į "atlapus" antrajame kibo du labai skirtingi kandidatai - darbietis Petras Čimbaras ir krikščionis demokratas Valentinas Stundys. Pirmasis prieš antrąjį etapą sakė, jog "laimėtas mūšis, bet ne karas". Pripažinęs, kad dar laukia pagrindinė rinkiminė kova, P. Čimbaras teigė, jog tokių rezultatų jis ir tikėjosi. Tuo tarpu Valentinas Stundys sakė, jog "šiandien populiarūs tie, kurie pastarąjį gan sudėtingą šaliai laiką nebuvo atsakingi už priimamus sprendimus.  Bet turiu pabrėžti, kad visuomenė elgiasi racionaliai - ji nepasidavė į vieną pusę, nors populizmo būta labai daug.... " 
 Trečias kartas nemelavo (P. Čimbarui pastarieji rinkimai buvo jau treti), jis laimėjo prieš V. Stundį rezultatu 6874:4610 ir pergalę įvertino: "Ne aš stiprus, o jie silpni..."
Naujojo statuso vienerių metų sukakties proga su Petru Čimbaru  kalbėjomės apie nuveiktus, planuojamus nuveikti darbus, įgautą patirtį, politinius skersvėjus, bendravimą su savivalda ir t.t.
-Ką šie metai davė jums, kaip žmogui, politikui, ar keitėsi supratimas apie galimybes, jau tiesiogiai įlipus į tą laivą, kuris kuria įstatymus ir savo sprendimais lemia šalies gyvenimą?
-Metai prabėgo greitai. Tie pirmieji metai Seime man parodė grandis, kurios neveikia.  Šiandien matau, kad silpniausia iš jų - savivalda. Juk ji pirmiausia turi susidėlioti sau prioritetus, o tik po to, ką stato, griauna, kuria ar dirba, pristato ministerijoms, departamentams ir galiausiai - Seimui. Šitokios dėlionės mūsų gyvenime pasigendu.
 

Daugiau skaitykite „Vilnies“ nr. 83 spalio 18 d.

 

Komentarai 

 
Gravatar
Jo 2014-01-12 22:11, IP: 84.32.75.133
Na, kad kažkaip nelabai rezultatų matau.
 

Rašyti komentarąApsaugos kodas
Įveskite atsakymą