Visuotinio karantino metu vieni verslai nukentėjo, kiti – atsigavo, o kaip šiuo laikotarpiu atrodo Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos veikla? Pasak bibliotekai vadovaujančios Nijolės Stančikienės, biblioteka ir karantino sąlygomis dirba, tenkindama skaitytojų poreikius, Nors knygų poreikis į namus yra išaugęs, manoma, kad ne visi bibliotekos lankytojai žino, jog greta knygų galima užsisakyti ir periodinių leidinių – laikraščių ir žurnalų. Susisiekus su bibliotekininku telefonu ar elektroniniu paštu, galima iš anksto užsisakyti norimų knygų, žurnalų, o jei pageidaujamos knygos nėra, jai atsiradus, visuomet skaitytojas informuojamas.

Skaityti daugiau...

Iš Balninkų krašto Vanaginės kaimo kilęs miškininkas, kraštotyrininkas Julius Aukštaitis pasirinko patį prasmingiausią gimtų vietų lankymo būdą. Aštuoniasdešimt dviejų metų kraštotyrininkas savo kraštą aplanko išleisdamas knygas apie Balninkus, jų kaimus. Kraštietis yra 39-osios Lietuvos valsčių serijos monografijos „Balninkai“ vyriausiasis redaktorius ir sudarytojas, ketvirtosios  knygos „Prie Piršeno ir Alaušų Balninkai. Balninkų krašto švietimas“ kūrėjas.

Skaityti daugiau...

Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) praėjusią savaitę pradėjo jau šeštuosius mokslo metus. Studentais, kurių į Molėtų kultūros centrą susibūrė net 70, pasidžiaugusi l.e. Molėtų r. švietimo pagalbos tarnybos direktorė Alma Vidžiūnienė, sveikino visus susirinkusius, prieš penkerius metus buvusį TAU gimtadienį bei už universiteto įkūrimą dėkojo tuometinei Molėtų švietimo centro direktorei Romualdai Žvinienei.

Skaityti daugiau...

1920 metais rugsėjo 22 dieną pirmą kartą Giedraičiuose duris atvėrė vidurinė keturių klasių mokykla. Tos dienos rytą mokyklos slenkstį peržengė 19 pirmos ir 11 antros klasės mokinių, direktorė  buvo Malvina Valeikienė, mokytoja Milda Bulotaitė, kunigas Vaclovas Giedrys ir sargas Vladas Sasnauskas.
Prabėgus lygiai  100 metų, saulėtą rugsėjo 22 dieną jau daug didesnė gimnazijos bendruomenė paminėjo gražų jubiliejų.

Skaityti daugiau...

Vyresnio amžiaus žmonėms internetas tampa kasdieninio gyvenimo dalimi. Bibliotekos, turėdamos glaudų ryšį su vietine bendruomene ir technines galimybes, taip pat turi geras sąlygas paskatinti gyventojus aktyviau naudotis kompiuterių ir interneto galimybėmis kūrybiniams sumanymams įgyvendinti ir problemoms spręsti įvairiose gyvenimo sferose. Net ir neturėdami kompiuterio namuose, gyventojai gali prisijungti prie virtualaus pasaulinio tinklo ir nemokamai gauti naudojimosi juo mokymus ir (ar) konsultacijas – tam atviros visos  šalies viešosios bibliotekos įvairiuose miestuose ir miesteliuose. Tačiau atverdami interneto galimybes bibliotekų darbuotojai kartu įspėja – virtualioje erdvėje būtina elgtis saugiai ir žinoti tam tikras taisykles.

Skaityti daugiau...