Balandžio 7 dieną baigėsi bendras Molėtų menų mokyklos ir Ludzos (Latvija) projektas CraftWays; ENI-LLB-2-283. Daugiau nei dvejus metus besitęsusią bendrystę su Ludzos pedagogais ir mokiniais Molėtų menų mokyklos direktorė Violeta Urbanavičienė apibūdino kaip nuostabią patirtį ir iš karto suskubo džiaugtis tuo, kad projekto pabaiga tapo tolesnio bendravimo pradžia, nes sutarta toliau bendrauti, vykti vieniems pas kitus.

Skaityti daugiau...

Žiemos sezono pabaigą, arba praėjusių metų derlių, o  kai kam  galbūt ir įvadą į naujųjų metų startą simbolizuoja tradicinė Vilniaus knygų mugė, bet Lietuvos bibliotekose skaičiuojamas žiemos sezono derlius. Pats metas pasidomėti molėtiškių  knyginiais skoniais, su kokiais jie pasitiko šiuos metus,  ką įsileido į savo namus ir širdis, pasibaigus kalendorinės žiemos mėnesiams.
Turbūt jau treti metai  ir kiekvieną sezoną lyderiauja Delios Owens romanas ,,Ten, kur gieda Vėžiai“. Tad šiąja prasme nebūtų nieko naujo molėtiškių pasirinkimuose. Panašiai yra nutikę ir su amerikietės Dianos Chamberlain kūryba. Jos romanai taip pat metai po metų karaliauja  molėtiškių populiariausių knygų dešimtukuose. Skirtumas tik tas, kad keičiasi romanų pavadinimai. Šįkart jos romanas „Mūsų melas“ yra pirmoje  sausio dešimtuko vietoje, o kalbant apie visą žiemos sezoną – antroje.

Skaityti daugiau...

Kai kurios knygos bibliotekose yra prastos išvaizdos. Vienos jų sučiupinėtos, suskaitytos, o kitos lyg ir nesenos, bet krintančiais lapais. Atrodytų, tokias jau tikrai reikėtų nurašyti, bet, kaip sako bibliotekininkės, jos dažniausiai būna programinės ir labai reikalingos moksleiviams. O tos – krintančiais lapais yra prastos leidybinės kokybės,  išleistos, matyt, labai taupant lėšas.

Skaityti daugiau...

Iš esmės nėra jokio skirtumo, kas knygos autorius, kur ir kaip ji buvo parašyta. Svarbu tik tai, ar ji mus geba įtraukti į pasakojamą istoriją. Padariau sau išvadą, vartydama lietuvių autorės, norvegų kalbos vertėjos Rūtos Mataitytės knygą „Pavogtas dienoraštis“, kur  istorija sukasi apie menininkės Gundos ir lietuvės bei dano šeimoje užaugusią Gerdą, apie motinos ir dukters likimą. O pasakoju tai todėl, kad Rūtos Mataitytės ankstesnė knyga, išleista 2015 metais , romanas  „Gunda“, šiandien yra pamėgtas molėtiškių ir jau turi tęsinį. Tiesa, kol kas jie nepatenka į pirmąjį populiariausių knygų rudens dešimtuką, bet duoda toną, kad molėtiškiams tebėra įdomi gyvenimiška istorija.

Skaityti daugiau...

Netradicinė pamoka Molėtų progimnazijos aštuntų klasių mokiniams buvo surengta praėjusią savaitę. Nors Molėtų progimnazijos direktorius Kazimieras Karalius ir sakė, kad mokykloje tradiciškai kas metai apsilanko psichosocialinės reabilitacijos žmonių, priklausomų nuo narkotikų ir alkoholio centro „Nugalėtojų Akademija“ pacientai, bet tokių pamokų tradicinėmis niekaip nepavadinsi.

Skaityti daugiau...