Pavasaris: stogo būklės įvertinimas ir kiti svarbūs darbai nuosavuose namuose ir sodybose

Vos sušilus orams sukyla noras darbuotis aplink namus ir sodybas. Nors daugelis gali būti linkę sutelkti dėmesį į sodo priežiūrą ir vidaus renovacijas, vienas iš dažniausiai pamirštamų pavasario darbų yra stogo būklės įvertinimas.

Šis straipsnis padės jums suprasti, kodėl svarbu patikrinti stogą pavasarį, bei kokie kiti dažnai pamirštami profilaktiniai darbai yra svarbūs po žiemos. Pateikiame išsamius patarimus, kad užtikrintumėte savo namų saugumą ir ilgaamžiškumą.

Kodėl svarbu įvertinti stogo būklę?

Stogo būklės įvertinimas turėtų būti vienas pirmųjų pavasario darbų. Štai keletas priežasčių, kodėl tai yra svarbu:

* Šalčio ir žiemos poveikis. Žiemos metu stogas patiria daugybę iššūkių, tokių kaip sniegas, lietus, šalčiai, temperatūrų pasikeitimas. Tai gali sukelti pažeidimus arba susilpninti stogo medžiagas.

* Dangos pakitimai. Ant stogo kaupiasi šiukšlės, lapai ar kitos medžiagos, kurios gali apgadinti dangą.

* Pratekėjimai. Būtina patikrinti ar nėra stogo pažaidų, pasislinkusios ar apgadintos dangos. Net ir nedidelės nesandarios vietos gali padaryti didelę žalą, tad kuo anksčiau pasirūpinsite, tuo paprastesnis ir pigesnis remontas bus. Visus pažeidimus būtina ištaisyti prieš prasidedant lietingam sezonui.

Laiku aptiktos ir ištaisytos stogo problemos padeda išlaikyti ilgaamžiškumą ir sumažina būsimų remontų išlaidas.

Kiti pavasario darbai nuosavame name ir profesionalų patarimai

1. Stogo tikrinimas

Visi pripažįsta, kad vienas svarbiausių darbų po žiemos yra apžiūrėti namo stogą, lietaus nutekėjimo sistemas ir, esant reikalui, imtis jas renovuoti ar tvarkyti. Pašalinkite lapus, šiukšles, samanas ir kitas šiukšles, kurios gali užkimšti vamzdžius ar dėl kurių gali susidaryti didesni pažeidimai.

2. Lietvamzdžių ir nutekėjimo latakų tikrinimas

Patikrinkite ar vamzdžiai neužsikimšę, nutekėjimo latakai nepažeisti. Pažeistas vietas reikia rekonstruoti ar pakeisti, mat netinkamas vandens nutekėjimas gali pakenkti ir namo fasadui ar pamatams.

3. Kamino tikrinimas ir profilaktika

8-pavasario-darbai-21.jpg

Pasibaigus šildymo sezonui būtina patikrinti kaminus ir dūmtraukius. Prireikus – išvalyti ar atlikti kitą šildymo įrenginio profilaktiką, priklausomai nuo modelio. Svarbus tiek oro tekėjimas, tiek dūmų pašalinimas, kad būtų išvengta nelaimių.

4. Kanalizacijos tikrinimas ir priežiūra

Kokia nuotekų sistema naudojama jūsų objekte? Nepriklausomai nuo rūšies periodiškai, bent kartą per metus, verta patikrinti kanalizacijos ir vamzdžių būklę, kad būtų išvengta didesnių nutekėjimų. Jei neturite galimybės prisijungti prie centralizuotos kanalizacijos, tuomet su nuotekomis tvarkytis jums padeda nuotekų valymo įrenginiai ar nuotekų surinkimo talpos, kurių priežiūros ir periodinio patikrinimo praleisti nerekomenduojama.

Biologiniams nuotekų valymo įrenginiams ypatingos papildomos priežiūros nereikia jei tinkami kasdieniai įpročiai ir į valymo įrenginį su nuotekomis nepatenka popieriniai rankšluosčiai, higieniniai reikmenys, vata ir pan. Svarbu į kanalizaciją nemesti biologiškai neskaidžių atliekų, pilti didelio kiekio dezinfekcinių priemonių, aliejaus ar kitų riebalų. Tiesa, iš biologinio nuotekų valymo įrenginio periodiškai reikės pašalinti susikaupusį dumblą ir periodiškai tikrinti orapūtę.

Apie dumblo kaupimąsį ir orapūtės veikimą kiekvieno įrenginio įrengimo metu apmoko paslaugos tiekėjas. Jei nesate tikri ar jūsų nuotekų valymo įrenginys veikia tinkamai – rekomenduojame kreiptis į specialistus. Kasyba.com komanda turi itin didelę patirtį šioje srityje, konsultuoja visais rūpimais klausimais. Nuotekų valymo įrenginys paprastai statomas vieną kartą, todėl labai svarbu teisingą sprendimą priimti iš pirmo karto, bei tinkamai pasirinkti tiek įrenginį, tiek jį montuosiančius specialistus.

5. Vandentiekio priežiūra

Jei į jūsų objektą vanduo tiekiamas centralizuota sistema, dėl profilaktikos jaudintis nereikia, svarbu patikrinti vamzdžius, ar nėra kažkur besikaupiančio ar lašančio vandens.

Tačiau jei vandens tiekimas yra individualizuotas, jei turite šulinį ar vandens gręžinį, turite periodiškai atlikti vandens kokybės tyrimus, taip pat patikrinti ar neatsirado įrenginių pažeidimų.

Nerekomenduojama remontu ir gedimų šalinimu užsiimti patiems, pastebėję, kad įranga neveikia tinkamai kreipkitės pagalbos į specialistus, kurie turi reikiamą įrangą ir žinias.

6. Elektros įvadas

Jei pastebite problemų su elektra, susisiekite su elektriku, kad išvengtumėte avarijų ar elektroninės technikos sugadinimo. Su elektra susijusius darbus atlikite tik tais atvejais jei tikrai išmanote.

7. Kosmetiniai pažeidimai ir smulkūs remonto darbai

Pavasario darbai, susiję su stogo būkle, yra kritiškai svarbūs užtikrinant namų saugumą ir ilgaamžiškumą. Neatsižvelgiant į jūsų namų dydį ar stogo tipą, laiku atlikti stogo tikrinimą ir priežiūrą gali išvengti brangių remontų ir problemų ateityje. Tad, pradėkite pavasarį teisingai ir pasirūpinkite, kad jūsų stogas būtų tvirtas ir patikimas.

 

Komentarai 

Komentarų nėra

Rašyti komentarą



Apsaugos kodas
Įveskite atsakymą