"Remarka": čia gyvena labai geri žmonės

Molėtų kultūros centro teatro studija "Remarka" gyvuoja jau ketvirtus metus, tačiau neseniai ir visai netikėtai patiems studijos nariams pavyko išplaukti į plačiuosius vandenis, išsiveržti už rajono ribų ir sudrebinti šalies jaunimo teatro pasaulį su ..."Siena"... Anot teatro studijos vadovės Jolantos Žalalienės, pagal poeto J. Marcinkevičiaus miesto poemą "Siena" pastatytas spektaklis buvo sėkmingas ne tik kūrinio pasirinkimu, bet kartu pavyko atrasti tokį sceninį sprendimą, kuris atvėrė duris ne tik į konkursus, festivalius, bet ir į draugystę su kitais šalies kolektyvais - "Remarka" tapo girdimesnė ir matomesnė... Tačiau baigiantis mokslo metams studijos vadovei bei nariams būna sunkus metas, nes tenka atsisveikinti su tais, kurie išvyksta studijuoti, tad palieka ir "Remarką".
 - Turime naujame sezone tik tris senbuves, o visi kiti nariai - nauji. Pamenu, paskelbėme apie atranką, ateinu į kultūros centrą ir randu pilną fojė jaunimo. Buvau nustebinta tokia gausa. Diskutavome, kaip kiekvienas suprato žodį "atranka", o aš pasakiau, kad jei jau atėjai, tai atranką įveikei. Tai buvo savotiškas teatrinis pokštas, - sako Jolanta. 
Dabar naujasis kolektyvas, vienijantis per dvidešimt narių, bando gludinti kampus, susipažįsta vieni su kitais. Kaip sako jų vadovė, dar bus visko, vieni gal atkris, ateis keli nauji, tačiau per keletą mėnesių paprastai susidaro tikras ir tvirtas studijos branduolys, su kuriuo jau galima pradėti rimtas veiklas, kurti planus, svajoti. O gausus būrys norinčiųjų būti teatre sako, kad jaunimui tai svarbu... 
J. Žalalienė sako, kad "Remarka" jau turi savo nišą Molėtuose, kur tam tikri etiudai, nuotaikingi remarkiečių personažai bei intarpai yra tikras gaivaus oro gūsis bet kuriame renginyje - nuo sambūrių mokyklose iki miesto šventės. Kodėl "Remarka"? Jolanta sako, kad nepasakys nieko naujo - pavadinimas radosi spontaniškai, nes reikėjo žaibiškai vieno teatro ir sporto festivalio metu sugalvoti, kaip prisistatyti. "O šio žodžio reikšmė - autoriaus pastaba pjesėje, prilipo ir liko", - sako vadovė, kartu pasidžiaugdama, kad studija ne tik savo logotipą, bet ir vardinius marškinėlius turi. Logotipu, kuriame pavaizduotas dramblys ir saga, pasirūpino remarkietė Gabrielė. Studijos nariai prieš kiekvieną pasirodymą lyg maldą sukalba: "plaukė jūroj lagaminas, o jame - dramblys. Jeigu netiki, išeik..." O saga logotipe yra dėl to, kad ji susegtų narius, surištų bendrai veiklai. Ir nesvarbu, kokia ji - iš kaulo, piešta, plastmasinė, svarbu - pati saga, kuri dovanojama kiekvienam nariui. 
 

Daugiau skaitykite „Vilnies“ nr. 79 spalio 14 d.

 

Komentarai 

Komentarų nėra

Rašyti komentarą



Apsaugos kodas
Įveskite atsakymą