Beveik kasdien mirguliuojantys pranešimai apie tai, kad šalyje nusikaltimus daro patys policijos pareigūnai, praėjusią savaitę buvo papildyti ir įvykiu mūsų mieste.
Didžiulio rezonanso Molėtuose sulaukė beprecedentis įvykis rugsėjo 8 - osios naktį. Apie 2 val. Liepų gatvėje, Molėtuose, automobilių stovėjimo aikštelėje, vyriškis sumušė 1975 m. gimusią moterį, kuri dėl galvos traumos paguldyta į Vilniaus ligoninę. Netrukus paaiškėjo, kad įtariamasis, sumušęs molėtiškę - Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patrulis (gimęs 1987 m.) D. K. (ne tarnybos metu neuniformuotas, neblaivus -1,59 prom. alkoholio). Pareigūnas buvo apklaustas bei pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 138 str. 1 d. (nesunkus sveikatos sutrikdymas). Kaip informavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Laura Palevičienė, kadangi nenustatytas artimas ryšys tarp moters ir vyriškio, todėl šiuo atveju nėra taikomos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo nuostatos (nustačius artimą ryšį, įtariamasis suimamas iki 48 val.).
-Šiuo atveju policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 138 str. 1 d. (nesunkus sveikatos sutrikdymas). Ikiteisminio tyrimo duomenys perduoti Utenos apskrities VPK. Pareigūno atžvilgiu pradėtas tarnybinis patikrinimas. Įvykio aplinkybės tiriamos. Dėl pradėto ir atliekamo ikiteisminio tyrimo perkvalifikuoti pagal kitą LR BK straipsnį kol kas nesvarstoma. Tai priklausys nuo moters sveikatos būklės, - informavo Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė bei paminėjo, kad pareigūnas VRM sistemoje dirba nuo 2008 metų ir iki šiol tarnybinių nuobaudų nėra turėjęs.
-Tolesnis jo tarnybos likimas spręsis atlikus tarnybinį patikrinimą bei išnagrinėjus bylą. Galutinį sprendimą dėl nušalinimo nuo pareigų priims prokuratūra, - sakė Laura Palevičienė bei akcentavo, kad asmens užimamos pareigos ar įgyta profesija nėra sunkinančios ar lengvinančios aplinkybės ikiteisminio tyrimo procese. Tarnyba Lietuvos policijoje grindžiama profesinės etikos principais, todėl policijoje dirbantys pareigūnai privalo būti nepriekaištingos reputacijos.
Beje, rugsėjo 4 dieną bendro Molėtų r. policijos komisariato darbuotojų pasitarimo metu Molėtų rajono policijos komisariato viršininkas Algis Masevičius įteikė apdovanojimus molėtiškiams pareigūnams. Tądien Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patruliui D. K. buvo įteikti vyresniojo policininko laipsnį žymintys antpečiai...
Molėtiškės moters, beje, kaip žinoma iš pateiktos gimimo datos, vyresnės už policijos pareigūną, sumušimas tapo viešai aptarinėjamas ir viešojoje erdvėje, sulaukė didelio rezonanso. Mus įpareigojantys saugoti įtariamojo padarius nusikaltimą ir nukentėjusiojo asmenų duomenis įstatymai negalioja komentatoriams, kurie jau senokai internetinėje erdvėje paskelbė ir pareigūno, ir nukentėjusios moteriškės pavardes, papasakojo apie įvykio detales ir pan. Bet šiandien ne jos svarbiausios, kaip ir ne tai, kas išprovokavo arba dėl ko kilo smurto prieš moterį agresija, esmė yra tai, kad prieš moterį buvo pakelta ranka, moteris buvo sumušta, kad ji atsidūrė reanimacijoje, kad viso šito įvykio pagrindinis veikėjas - policijos pareigūnas. Ar suras kas nors pateisinimų tokiam elgesiui? Ar galime šiandien jaustis saugūs, kuomet tokie pareigūnai mumis rūpinasi? Ir dar vienas labai svarbus klausimas - kaip jaustis tiems policijos pareigūnams, kurie savo darbu kasdien po truputį renka žmonių pasitikėjimą ir pagarbą, kurie verti savo vardo ir pelnytų antpečių (tokių mūsų policijos komisariate tikrai esama)? Tai retorinis klausimas.
"Vilnies" informacija