Verslininkų sambūryje: konstruktyvi diskusija, nuspalvinta gandų nuosėdomis
2014 Spalio 27 d.
Vilnis.lt informacija
Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre surengtas informacinis renginys "Molėtų verslo aplinka: dabartis ir perspektyvos". Sambūris, sukvietęs rajono verslininkus, buvo sudėliotas iš dviejų dalių. Pirmiausia Molėtų VVG "Keisdamiesi keičiame" projektų vadovė V. Navickienė supažindino su 2014-2020 m. LEADER programa verslui, akcentuodama ne konkrečius skaičius, tačiau tikėdamasi išgirsti rajono verslininkų lūkesčius formuojant būsimą strategiją. V. Navickienė akcentavo, kad strategija bus labai dėkinga verslui, kadangi dėmesys bus sutelktas į veiklos procesus, nes praėjusio finansavimo laikotarpiu buvo sutvarkyta infrastruktūra. Pabrėžta, kad LEADER priemonė bus įgyvendinama "iš apačios į viršų", t. y., sprendimai dėl konkrečių projektų ir veiksmų finansavimo bus priimami vietos lygmeniu. Apžvelgus 2014 - 2020 m. kaimo plėtros prioritetus, esminiu išskirtas šeštasis - skatinti socialinę įtrauktį, skurdo mažinimą ir ekonominę plėtrą kaimo vietovėse, o kertinis akmuo turės būti partnerystė tarp NVO, verslo ir vietos valdžios. Taipogi diskutuota apie krašto verslininkų siūlymus dvisektorinės strategijos kūrimui, o TVIC direktorė D. Kulienė susirinkusiems verslininkams pristatė geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo pasirašymo svarbą.
Po pertraukos startavo antroji renginio dalis, kurią galima būtų įvardinti kaip pirmos dalies praktinių siūlymų išraišką. Rajono verslininkų asociacijos nariai, kurie ir inicijavo diskusiją "Molėtai šiandien ir rytoj. Čia viskas tikra" jau iš anksto buvo paruošę dominančius klausimus rajono vadovui S. Žviniui... Meras ragino dialogo forma bendrauti, diskutuoti apie jau nuveiktus darbus, ieškoti trūkumų, įvardinti sėkmingas investicijas, numatyti ateities veiklos gaires, kvietė kultūringam, nuoširdžiam pasikalbėjimui. Gausiai susirinkę rajono verslininkai iš tikro pasistengė, nes klausimų spektro būta įvairaus - nuo jau pritrauktų ir galimų investuotojų rajone iki įvaizdžio kūrimo, nuo viešųjų paslaugų užtikrinimo ir kelių būklės iki patrauklių renginių ir jaunų specialistų pritraukimo, nuo rajono viešinimo iki aktyvių ir "miegančių" seniūnų ir pan. Trumpai apžvelgęs esamą situaciją rajone, paminint emigraciją, o kartu ir gerėjančią ekonomiką, jaunų šeimų atvykimą gyventi į mūsų rajoną, meras įvardijo keletą sričių, kurių jam ir administracijai nepavyko suvaldyti.
- Neefektyviai valdomi kaimuose esantys be veiklos likę pastatai, kurių parduoti beveik neįmanoma, galiausiai jie atiduodami pusvelčiui, todėl turto klausimui dėmesio skirta per mažai. Viena svarbiausių veiklos sričių - naujų investuotojų pritraukimas į rajoną, savivaldybėje jau taikomos mokestinės lengvatos investuotojams, bet tenka pripažinti, jog regionų politika iki šiol buvo antram plane, todėl ir investicijos nutūpdavo didžiuosiuose miestuose, - kalbėjo meras, kartu užsukęs diskusijų karuselę apie nepakankamą viešinimą.
Buvo klausiama, ar neturėtų savivaldybės internetiniame tinklapyje atsirasti naujas punktas, skirtas potencialiems investuotojams? Juk dabar, anot rajono kaimo turizmo asociacijos pirmininko V. Štelbio, informaciją apie vykstančius renginius galima rasti tik "Vilnyje". Meras pritarė, jog tai didelė problema, žadėjo ją spręsti. Vėliau pasidžiaugta, kad per penkerius metus rajoną pasiekė 47 mln. Lt ES lėšų, kurių dėka pagerinta infrastruktūra, nors nuskambėjo klausimas - pastatai renovuoti, o ar yra kam juose veiklas vykdyti?
Daugiau skaitykite „Vilnies“ nr. 83 spalio 28 d.