Giedraičių vidurinė mokykla užkopė į gimnazijos lygį

Kaip jau ne kartą rašyta "Vilnyje", kol kas optimistiškai nuteikianti rajono ugdymo įstaigų tinklo optimizavimas įnešė į mūsų rajono švietimiečių padangę ir palankių naujienų, mat jau šiemet Giedraičių A. Jaroševičiaus vidurinė mokykla akredituosis į gimnaziją. Tad rajone turėsime tris gimnazijas - Molėtų, Alantos ir Giedraičių. Į" Vilnies" klausimus apie būsimus pasikeitimus įstaigos  bendruomenės gyvenime atsakė mokyklos direktorė Vilė Petkūnienė. 
-Gimnazijos statuso siekis - drąsus žingsnis, žinant rajono demografinę situaciją, kasmet vis siaurėjantį mokyklų ratą ir pan. Kada susimąstyta apie tokį kopimą aukštyn?
-Kai tik Lietuvoje ėmė steigtis gimnazijos, ateidavo mintys, kaip būtų gera, kad ji būtų ir Giedraičiuose. Net ir strategiją buvome sukūrę, viziją turėjome. Gimnazija visada asocijavosi su  ugdymo kokybe, aukštesne kultūra.  Deja, mokyklų tinklo kūrimo taisyklės mums buvo nepalankios. Galėjome pretenduoti į gimnaziją tik turėdami po dvi vienuoliktas ir dvyliktas klases. Mes tiek mokinių neturėjome. Nuo 2015 metų rugsėjo 1 d. visoje Lietuvoje neturėjo likti tokio tipo mokyklos, kaip vidurinė. Neįsivaizdavau, kur apie 30 mūsų  mokyklos  mokinių turėtų važinėti mokytis: į Molėtus, Širvintas ar Želvą. Neramu buvo ir tėvams. Tačiau Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu buvo leista akredituoti vidurinio ugdymo programas, kai besimokančių pagal jas skaičiaus vidurkis  ne mažesnis kaip 15 mokinių. Šį kriterijų mokykla atitiko, todėl buvome įtraukti į akredituojamų mokyklų sąrašą 2014 metų antram pusmečiui.
-Ką reiškia mokyklos bendruomenei ir visam miesteliui vidurinės mokyklos virsmas į gimnaziją?
- Tėvams - vaikas įgis vidurinį išsilavinimą mokykloje, kuri yra arčiau namų, kur dirbantys mokytojai jį gerai pažįsta, mokytojams - galimybę matyti savo darbo rezultatus, jausti atsakomybę už juos. Juk tas pats mokytojas mokinį moko nuo 5 klasės, gerai jį pažįsta, gali pritaikyti ugdymą pagal kiekvieno poreikius ir galias, miesteliui - jaunystę, gyvybingumą.
-Pernai lapkritį mokykloje dirbo akreditacinė komisija. Kokie jos vertinimai?
Laukdami komisijos, gerai išnagrinėjome vidurinio ugdymo programos akreditacijos kriterijus ir įsivertinome. Kad mokykla būtų akredituojama, pirmiausia privalo įvykdyti privalomą akreditacijos kriterijų - surinkti 11-12 klasės mokinių mokymo sėkmingumo ir pasiekimų reikiamą balą. Mes gerai žinome savo stiprybes - džiaugiamės mokinių pasiekimais, todėl tvirtai  tikėjome, kad būsime akredituoti. Iš 21 privalomo mokymosi sėkmingumo ir pasiekimų balo mokykla gavo 20. 
 

Daugiau skaitykite „Vilnies“ nr. 24 kovo 24 d.

 

Komentarai 

Komentarų nėra

Rašyti komentarą



Apsaugos kodas
Įveskite atsakymą