Seniūnė Nijolė Jauneikienė: "Svarbiausia gyvenime neprarasti pozityvumo"
2014 Spalio 20 d.
Vilnis.lt informacija
Šių metų rugpjūčio pradžioje rajono savivaldybės administracijos skelbtą konkursą Suginčių seniūno pareigoms užimti laimėjo sugintiškė pedagogė Nijolė Jauneikienė, kuri jau spėjo susipažinti su seniūnijoje veikančių bendruomenės centrų aktyvu, seniūnaičiais, su grupe sugintiškių seniūnijai atstovavo dalyvavaudama rajono Rudens gėrybių ir amatų mugėje.
-Ilgametę pedagoginio darbo praktiką "išmainėte" į labai praktišką "seniūnijos ūkininko" darbą, kuriame galbūt pavyks pritaikyti turimą patirtį. Ar jau pavyko persiorientuoti?
-Numaniau, koks tai darbas, todėl ilgai svarsčiau, ar reikia žengti šį žingsnį. Pedagoginį darbą, manau, kaip ir bet kokį kitą, kurį ilgai dirbi, buvo sunku palikti. Dabar, po kelių mėnesių, pradedu dėlioti darbų svarbą, bet visumą seniūno darbų gal pamatysiu vėliau, nors žinau, kad yra tokių darbų, kurių negali numatyti iš anksto. Darbų svarbą kartais apsprendžia įvairūs faktoriai: žmoniškumas, sezoniškumas, projektų vykdymas ir pan. Pedagoginė patirtis, tikiuosi, man padės ugdyti bendruomeniškumą, suburti didesnę komandą, įtraukti į veiklas jaunimą. Be to, seniūnas turi būti geras psichologas, vadybininkas, organizatorius ir pan.
-Jau spėjote susipažinti su seniūno darbo specifika, situacija didžiausioje rajono seniūnijoje. Matyt, jau pati sau nusistatėte tolesnės veiklos prioritetus, susipažinote su tais, kuriuos norėtumėte matyti savo komandoje?
-Supratau, kad seniūno darbas - įvairus, iš anksto sunkiai suplanuojamas, nenuobodus. Jame labai svarbu - bendravimas su žmonėmis, jų išklausymas. Mano komandą sudaro darbuotojai, su kuriais dirbu, seniūnaičiai, bendruomenių centrų pirmininkai, visi žmonės, kuriems rūpi mūsų seniūnijos dabartis bei ateitis, kurie neabejingi čia gyvenančių žmonių lūkesčiams. Norėčiau, kad ta komanda būtų kuo didesnė, kad sprendžiant bendras problemas dalyvautų kuo daugiau gyventojų, seniūnijos teritorijoje veikiančių įstaigų, organizacijų, poilsio sodybas turinčių žmonių.
-Suginčių seniūnija išsiskiria ir bendruomenių centrų gausa - jų net šeši. Jau susitikote su jų atstovais. Kokiais, jūsų nuomone, džiaugsmais ir rūpesčiais gyvena bendruomenių žmonės?
-Džiaugiuosi, kad yra entuziastų, kurie stengiasi, kad jų aplinka būtų graži ir jauki, kad visiems būtų gera čia gyventi, kad atvažiuojantys iš kitur grožėtųsi mūsų kaimais. Tačiau gaila, kad dalis gyventojų nesijaučia ir nesiekia būti bendruomenės dalimi. Kaip jau minėjau, vienas iš mano darbo prioritetų yra įtraukti kuo didesnę seniūnijos bendruomenės dalį į bendrų problemų sprendimą. Manau, kad bendri sambūriai padeda pajusti visos seniūnijos gyvenimo pulsą, pasidalinti patirtimi, išdiskutuoti bendrus sprendimus, numatyti veiklos prioritetus.
Daugiau skaitykite „Vilnies nr. 81 spalio 21 d.