Rajono demografinės situacijos fone progimnazija kuria ateities vizijas

Baigiasi dar vieni mokslo metai, mokiniai džiaugiasi artėjančiomis vasaros atostogomis, abiturientai gyvena egzaminų sesijos nuotaikomis, o ugdymo įstaigų vadovai bei pedagogai jau pamažu prognozuoja kitų mokslo metų situaciją, darbo krūvius. Apie besibaigiančius mokslo metus ir ateinančio rugsėjo vizijas kalbėjomės su Molėtų progimnazijos direktoriumi Kazimieru Karaliumi. 
-Aktualiausias, matyt, visoms mokykloms klausimas - mokinių komplektai, kurių skaičius, beje, jau rajono politikų patvirtintas. Ką prognozuojate progimnazijai kitiems mokslo metams?
-Baigiančiųjų mokyklą aštuntokų skaičių nežymiai koreguoja vykstanti migracija - keli vaikai paprastai išvyksta gyventi į kitą savivaldybę. Šiemet išleisime apie 135 mokinius. Dabar turime 16 komplektų, kitąmet vienas jų "ištirps". Tad išleidžiame penkias aštuntokų klases, o nuo rugsėjo 1 d. komplektuosime keturias penktokų klases. Turime vadovautis nustatytais normatyvais ir laikytis klasėje galimo mokinių skaičiaus vidurkio. Iš pradinės mokyklos pas mus atkeliaus mokslų tęsti penkios dabartinių ketvirtokų klasės, bet vieną jų teks pagal bendrai pasirinktus kriterijus, rekomendacijas išskirstyti į kitas klases, kad kiekvienoje jų susidarytų reikiamas mokinių skaičius, kuris paprastai yra 25. Tai vyksta jau šį mėnesį. 
-Ar progimnazijoje esama galimybių rinktis mokytoją iš pradinės atėjusiam būsimam penktokui, kaip kad tokia praktika jau senokai gyvuoja pradinukams? 
-Pas mus nėra tokios auklėtojo pasirinkimo praktikos, kuri gyva pradinėje mokykloje, nes mūsų mokyklos specifika kitokia - čia su vaikais dirba ne vienas, o daug mokytojų dalykininkų. Tačiau tai nereiškia, kad mes nereaguojame į tėvų prašymus. Jei iškyla sunkumų kurio nors mokytojo dalykininko pamokoje, visuomet ieškome vaikui tinkamiausių variantų. Būna įvairių tėvų prašymų, tarp jų ir dėl dalyvavimo klasių komplektavime. O dėl klasės auklėtojo pasirinkimo iki šiol kokių nors pageidavimų nebūta, tačiau esame galvoję suteikti tėvams tokią galimybę, tik dar diskutuojame kaip tai reiktų padaryti, kad tėvams nereikėtų stumdytis eilėse, kad "gautų" norimą klasės vadovą. 
 
 

Daugiau skaitykite „Vilnies“ nr. 36 gegužės 8 d.

 
 

 

Komentarai 

Komentarų nėra

Rašyti komentarą



Apsaugos kodas
Įveskite atsakymą