Apie studijas ir laisvalaikį Portugalijoje

Nesenai į gimtus namus sugrįžo  paviešėti  buvęs molėtiškis, Socialinių mokslų kolegijos studentas Laurynas Keras, pagal mainų programą studijavęs Portugalijoje.  Kaip jis ten atsidūrė, ką patyrė ir kuo nusivylė  - mūsų pokalbis. 
- Socialinių mokslų kolegija: kas tai ir kodėl Jūs būtent čia pasirinkote studijas?
- Tai ypatingai moderni, šiuolaikiška, naujovių nevengianti kolegija. Be to, kai rinkausi studijas, ši kolegija buvo pirmaujanti Lietuvoje tarp privačių kolegijų.  Studijas pasirinkau todėl, nes patiko viena jų siūlomų programų studija "International business double degree". Tai reiškia, jog studentas mokosi vienerius metus Vilniuje, antrus metus jis su visa grupe išsiunčiamas į Portugalijoje esantį miestą Braganca, iš kurio neseniai ir grįžau. O treti metai vėl Lietuvoje, ir, galiausiai, baigęs mokslus, gauni du diplomus: vieną iš  Lietuvos SMK, kitą iš Portugalijos  Bragancos instituto.
-Taigi, Jūsų studijoms būdingi studentiški mainai ... Kaip manote,  ar tai pasiteisina?
- Galiu drąsiai teigti, kad tai pasiteisina. Nuo pat pirmo kurso pradėjau studijuoti su keliais užsieniečiais. Šiek tiek pradėjau apsiprasti, kad studijos vyksta anglų kalba, kad tenka daug bendrauti su kitataučiais kurso draugais. Mūsų kolegijoje labai plačiai išvystyta ERASMUS programa. Visi norintys gali išvažiuoti į norimą valstybę studijuoti, o konkursas tikrai nėra labai sudėtingas. Aš išvažiavau į Portugaliją, ir po vienerių mokslo metų, praleistų  ten,  esu patenkintas, jog nepraleidau šanso pastudijuoti užsienio valstybėje. Išmokau savarankiškumo, "prasilaužiau" anglų kalboje, taip pat pramokau portugalų kalbos pagrindų, o, svarbiausia,  radau gyvenimo meilę iš Brazilijos... Taip pat susiradau draugų iš viso pasaulio. Todėl, norint kur nors  išvažiuoti, nebūtų  problema rasti kur apsistoti begalėje pasaulio valstybių.
- O koks esminis skirtumas tarp studijų  Lietuvoje ir Portugalijoje?
- Pirmiausia, studijos skiriasi vertinimo sistema. Pas mus vyrauja dešimtbalė vertinimo skalė, Portugalijoje dvidešimtbalė. Tai buvo šiek tiek keista, nes viską reikėjo dalinti iš 2, kad žinotum, kokį balą būtum gavęs Lietuvoje. Taip pat Portugalijoje daug griežčiau žiūri į paskaitų lankomumą. Mūsų institute kiekvienas gaudavome kortelę, kurią reikėdavo perbraukti aparate, matant dėstytojui.  
 

Daugiau skaitykite „Vilnies“ nr. 51 liepos 4 d. 

 

Komentarai 

Komentarų nėra

Rašyti komentarą



Apsaugos kodas
Įveskite atsakymą