Būsimo derliaus užuomazgos - ant palangių

Vos atšilus orams ir pamažu keletą saulės spindulių nepašykštint saulei, profesionalūs sodininkai bei daržininkai, o ir tie, kurie tik mėgėjai, pradeda sėjimo ir sodinimo sezoną. Vieni traukia iš pašalio senolių sėjos kalendorius, kiti, niekuo nesivadovaudami, patys "iš akies" į paruoštą lovelį pribarsto gėlių ar daržovių sėklų su viltimi, kad prižiūrimos ir pakalbinamos jos jau greitai savo žalius daigelius išdidžiai į viršų kels. Taip nukraunamos turimos palangės vazonėliais, loveliais, kuriuose jau žalia gyvastis pamažėl mezgasi... Specialistai sako, kad jau vasarį pradedami auginti ilgos vegetacijos šiltnaminių daržovių - paprikų, pomidorų, baklažanų, agurkų, ankstyvų gūžinių ir žiedinių kopūstų daigai. 
Kad ir molėtiškiai ankstokai suskumba daržininkyste užsiimti, patvirtina gėlių parduotuvės "Svajonė" pardavėja Raimonda Bareikienė. Čia prekiaujama įvairiomis sėklomis. "Iš karto naujiems metams prasidėjus, sėklos tapo einama preke. Pastaruoju metu populiariausios yra pomidorų, agurkų, kitų daržovių sėklos. Mėgsta žmonės sėti astras, sulfinijas, petunijas, kurios išaugusios į gėles džiugina vasarą", - sakė pardavėja, paatviravusi, kad ji ir pati patirties semiasi skaitydama literatūrą, suradusi aktualių straipsnių specialioje spaudoje, kad žmonėms galėtų patarti. Žinoma, pavasarį prasideda pats sėklų pirkimo bumas, tačiau ir rudenį žmonės ieško morkų, petražolių sėklų. Tik žiemą ši prekė nepaklausi. Šiemet sėklų kainos kiek pakilusios, tačiau tai nestabdo savo, kaip daržininko, išmonę pademonstruoti siekiančio molėtiškio. "Beje, stebime, kad labai populiarėja įvairių prieskonių sėklos, o dalis žmonių ieško ir naujovių. Pavyzdžiui, populiarios afrikinių agurkų sėklos",  - sako ir pati mėgstanti savo darže bei gėlynuose darbuotis pardavėja.  
Molėtiškė Genovaitė Lapašauskienė, daugelį metų buvusi gėlininkų bendrijos narė, nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be pavasario ir gėlių. "Žiemą aš merdžiu, o pavasarį - atsigaunu", - šypsosi moteris, kurios bute jau surado vietos iš rūsio atkeliavusių kanų, begonijų šaknys, kurios atėjus laikui vėl bus įsodintos moters sode, kuriame vasarą gėlės kupėte kupa, ateina kiti net nusifotografuoti. Genutė sako, kad senais laikais, kai jaunesnės bendrijos moterys buvo, tai ir krepšelius iš gėlių darydavo, ir užsidirbdavo, ir visur suspėdavo. 
 

Daugiau skaitykite „Vilnies“ nr. 22 kovo 17 d.

 

Komentarai 

Komentarų nėra

Rašyti komentarą



Apsaugos kodas
Įveskite atsakymą